Petzl

Tikka XP vyrobená společností Petzl Petzl tikka xp

Petzl je francouzský výrobce (horo)lezecké a jeskyňářské výbavy a vybavení pro práci ve výškách a záchranáře. Sídlí ve městě Crolles (blízko Gronoble) ve Francii. Společnost byla založena jeskyňářským badatelem Fernandem Petzlem v roce 1970.

V České republice zastupuje společnost Petzl firma Vertical Trade s.r.o.Jablonce nad Nisou, kterou založil v roce 1991 horolezec Stanislav Šilhán.1)

Sportovní vybavení na horolezectví, speleologii, sportovní lezení, běhání Profesionální vybavení pro výškové práce a záchranářství.

Společnost Petzl každoročně vydává katalog materiálu, včetně ilustrovaných návodů k použití výrobků v praxi a varování před nebezpečím. Pro svou názornost se používají jako doplňkové učebnice při horolezectví, výškových pracích a speleologii.2)

Produkty pod firemní značkou

Příklady známých výrobků (jiní výrobci je mohou vyrábět pod jiným označením)

  • Petzl stop (hovorově stopetzl) je slaňovací brzda/pomůcka (lano probíhá kladkami a slanění se ovládá pákou
  • Croll je prsní blokant pro výstup po laně

Firma Petzl koupila společnost Charlet Moser, která vyrábí cepíny a mačky a nyní vyrábí tento sortiment pod jménem Petzl-Charlet Moser.

Petzl team je skupina zkušených lezců a vývojářů, kteří jsou považováni za nejlepší ve svém oboru. Nejvýznamnější členové Petzl teamu:

Související články

Externí odkazy

Wikipedie


  • petzl.txt
  • Poslední úprava: 07. 02. 2018 - 04:56
  • (upraveno mimo DokuWiki)